جزئیات ساخت خانه چوبی

جزئیات ساخت ویلای چوبی و خانه چوبی

در این قسمت به توضیح و بررسی قسمتهای مختلف یک خانه چوبی و ویلای پیش ساخته چوبی می پردازیم .

فونداسیون خانه چوبی : برای احداث هر نوع خانه پیش ساخته نیاز به یک سکوی صاف و مسطح برای فاصله گرفتن ار سطح زمین می باشد تا به واسطه آن هم سازه در جای خود محکم و فیکس شود و هم رطوبت به داخل ساختمان نفوذ نکند.

فونداسیون خانه پیش ساخته چوبی و ویلای چوبی

 جزئیات دیواره های ویلای چوبی : اساس ساخت خانه های چوبی بر مبنای سازه های با دیوار بار بر می باشد لذا با اضافه شدن طبقات و بیشتر شدن ارتفاع ساختمان جهت ایستایی سازه می بایست قطر بیشتری برای دیوار ها انتخاب کرد لازم به ذکر است به دلیل برخی مسائل فنی و اقلیمی در ایران الوارهای استفاده شده در دیوار به صورت چارتراش بوده که به وسیله کام و زبانه در هم فرو رفته و هیچ درزی میان دو الوار باقی نمی ماند  

دیوارهای خانه چوبی و ویلای پیش ساخته 

رنگهای محافظتی : جهت رنگ آمیزی خانه چوبی مطابق میل و سلیقه خود از رنگهای مخصصوص که دارای طیف رنگی گسترده ای می باشند استفاده می کنیم این رنگها به غیر از زیبا سازی ظاهری از چوب در برابر عواملی همچون رطوبت ، اشعه ماوراء بفش خورشید ، موریانه و حشرات موذی و حریق محافظت می کند .

رنگ در خانه پیش ساخته چوبی

سقف در خانه چوبی از دو بخش خارجی و داخلی تشکیل می شود

قسمت داخلی : هرآنچه که از داخل قابل دیدن می باشد اعم از تیرکها و پوسته داخلی که به اصطلاح لمبه گفته میشود قسمت داخلی سقف را تشکیل می دهد.

سقف ویلای چوبی

پوشش خارجی : جهت آب بندی و عایق بندی حرارتی و صوتی سقف خانه پیش ساخته چوبی از انواع پوشش خارجی متعارف موچود در بازار در لایه خارجی سقف استفاده می گردد.

پوشش خارجی سقف